Snowdent Nobel-békedíjra jelölik
Stabilabb és békésebb lett a világ, amióta Snowden kiteregette a szennyest - ezzel indokolja két norvég szocialista politikus, hogy Nobel-békedíjra jelöli Edward Snowdent - írja a Guardian.
Stabilabb és békésebb lett a világ, amióta Snowden kiteregette a szennyest - ezzel indokolja két norvég szocialista politikus, hogy Nobel-békedíjra jelöli Edward Snowdent - írja a Guardian.
Nem csak Angela Merkel kancellárt figyelhette meg a német kormány tagjai közül az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) – mondta Edward Snowden az ARD német közszolgálati televízióban vasárnap késő este sugárzott interjúban.
Edward Snowden nem zárja ki, hogy kérelmezi az ideiglenes menedékjog meghosszabbítását az orosz hatóságoktól és később az orosz állampolgárságot is – így nyilatkozott a Kommerszant című orosz napilapnak az amerikai informatikust segítő orosz ügyvéd.
Edward Snowden szerint a jogi szabályozás javításával és kormányzati túlkapások visszafogásával mérsékelni lehet azokat a károkat, amelyet az amerikai titkosszolgálatok okoztak adatgyűjtési programjukkal. A Nemzetbiztonsági Ügynökség egykori informatikusa ezt egy kérdésre válaszolta, amelyet az őt támogató oldalon tettek fel neki. Snowden cáfolta, hogy ellopta munkatársai jelszavát, és így jutott hozzá a titkos információkhoz.
Teljes mértékben normális dolog, ha szövetségesek kémkednek egymás ellen – állítja a HVG-nek adott interjúban a magyar- amerikai kettős állampolgárságú Kiss Álmos Péter hírszerzési és terrorizmusügyi szakértő.
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) volt szerződéses alkalmazottja kategorikusan elutasította, hogy orosz kém lenne. Edward Snowden a The New Yorker magazinnak nyilatkozott. Azt mondta, hogy "világosan és egyértelműen" egyedül cselekedett, senkitől nem kapott segítséget az amerikai kormányzati titkok kiszivárogtatásában, különösen nem egy kormánytól.
A lehallgatási ügyet vizsgáló bizottság elnöke meghallgatná az NSA-botrány bujkáló kirobbantóját is. Egyelőre Martonyi János külügyminisztert és Lázár Jánost, a Miniszterelnökséget vezető államtitkárt hallgatják meg.
Alig gyakorolt hatást honfitársaira Barack Obama amerikai elnök a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) adatgyűjtési- és hírszerzési tevékenységének megváltoztatásával.
Az amerikai képviselőház két bizottsági elnöke is egy idegen hatalom felelősségét engedte sejteni vasárnapi nyilatkozatában a Moszkvába szökött amerikai informatikusnak, Edward Snowdennek a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) titkos adatgyűjtési gyakorlatát leleplező kiszivárogtatásai mögött.
Barack Obama amerikai elnök semmit sem tett volna Edward Snowden informatikus és más, előtte megszólaló közérdekű bejelentők leleplezései nélkül - jelentette ki pénteken a CNN-nek nyilatkozva Julian Assange, a WikiLeaks kiszivárogtató portál alapítója.
Barack Obama amerikai elnök csak részben fogadta meg az általa felállított tanácsadó bizottságnak a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) adatgyűjtési gyakorlatának reformjára vonatkozó javaslatait, és több kérdésben is a kongresszusra bízza majd a döntést - írta szerdai számában jól értesült forrásokra hivatkozva a The New York Times.
Elnöki kegyelmet vagy legalább vádalkut sürgetett az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség titkos adatgyűjtési gyakorlatát leleplező amerikai informatikus, Edward Snowden számára csütörtökön a The New York Times.
Edward Snowden úgy érzi, hogy teljesítette azt a küldetést, amelyet eltervezett. "Most is az NSA-nak dolgozom, csak ők az egyetlenek, akik ezt nem veszik észre" - fogalmazott egy interjúban.
Edward Snowden, az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) volt munkatársa elfogadná a brazíliai menedékjogot, feltéve, hogy ott nem kötelezik információk szolgáltatására az amerikai kémprogramról - jelentette helyi idő szerint vasárnap a Globo brazil hírtelevízió.
A lehallgatási botrányoknak köszönhetően ugrásszerűen megnőtt a kereslet a titkosítási programok és módszerek iránt, amelynek a napi.hu szerint az egyik haszonélvezője a magyar Navayo-cégcsoport.
2008-2009-ben az NSA brit társszervezetének megfigyelési célpontjai között volt Ehud Olmert izraeli kormányfő és Ehud Barak védelmi miniszter e-mail fiókja, és a német kormányzat berlini telefonhálózata is.
Az NSA üldözött volt informatikusa menedékjogért cserébe segített volna Brazíliának abban, hogy feltárja, az amerikaiak milyen szinten kémkedtek a dél-amerikai országban.
Edward Snowden, az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) korábbi informatikusa segítene Brazíliának a titkos amerikai adatgyűjtés feltárásában politikai menedékért cserébe.
December 18-a körül videókonferencián válaszol majd az EP jogi bizottságának kérdéseire az NSA lehallgatási botrányának kirobbantója.